altın
Web Sitemizi nasıl buldunuz?
Videonun büyük hali için tıklayın.
1.  Türkiye Çiçekçilikte Enlerini seçti
2.  Kedi bakımı
3.  Kediler
4.  Setirek
5.  Çiçek Mezatı
6.  Toptan Çiçek Satışı
7.  Yeni Açılan tüneller
8.  Parlak Çiçek Tanıtım Videosu
9.  Buffalo - Aslan - Timsah
10.  Kurtlar vadisi filistin fragmanı
Kenya da Çiçek Üretimi
Kenya da Çiçek Üretimi

Afrika bahçecilik işveren olarak süpermarketler, ithalatçılar, ihracatçılar ve ticaret birlikleri gelen kodları benimsemeye giderek artan bir baskı altında bulunuyor. Kadın Afrika ihracat bahçecilik işçilerin çoğunluğunu oluşturan, ancak onlar da daha fazla geçici ve güvencesiz işlerde istihdam olması muhtemeldir.

Kenya'da bahçecilik ekonomisinin en hızlı büyüyen sektörüdür. Bu performans ağırlıklı olarak kesme çiçek ihraç atfedilen, büyük çoğunluğu Avrupa pazarlarına gidiyor. kesme çiçek sektöründe istihdam yüzde yetmiş beş ve dişi toplam istihdam sayısı yüzde 65'i üzerinde, mevsimlik, geçici veya yevmiyeli olarak istihdam edilmektedir. Yasal, Kenyalı işveren sekiz ay sonra daimi statüye geçici veya geçici işçi teşvik etmek gereklidir, ancak yenilenmiş bir geçici sözleşme yıl sonra geri dönen yıl bulunan genellikle. Özellikle kadınlar kadınların gelirinin olduğunu kadınlarda fazla ve daha iyi algılamaları ile birlikte bahçe çalışmaları belirli türleri (örneğin toplama ve paketleme gibi), uygun uyumlu düşünün sosyal normlar gömülü Kenyalı istihdamda cinsiyet ayrımcılığı bir sonucu olarak bu yasal boşluğu muzdarip ek, yerine merkezi dışında, ev için iyilik.

Kenyalı bağlamda faaliyet davranış ana kodları kuzey sektörel kod Milieu Projesi Sierteelt (MPS) ve Kenyalı Çiçek Konseyi (KFC) güney sektörel kodlarıdır. Da artış Avrupa'da sivil toplum kuruluşları ve sendikalar tarafından geliştirilen Kesme Çiçek için Davranış Uluslararası Kodu çekilen Alman merkezli "Çiçek Etiket Programı (FLP) kullanılmasıdır. Ancak, süre üretici ve yararlı yönetim araçları olarak kodları bulundu işçi koşulları üzerinde sağlık ve güvenlik alanlarında bazı gelişmeler, ve diğer alanlarda büyük endişeleri var oldu - hala devam - özellikle kadınlar için. işçiler ile Görüşmeler sadece yüzde 22 onlar, işçi hakları için pertained ki daimi olmayan işçilerin sadece yüzde 31 imzalı bir yazılı sözleşme vardı kodlarının varlığına, hatta daha az farkında ile farkında olduğunu fark ettim. "Rolling sözleşmeleri" nin kullanımına karşı uyarıda davranış birçok kodları rağmen birçok işveren bunları kalıcı istihdam ile ilgili ek maliyetler kaçınmak demektir kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu kalıcı olmayan istihdam açığı da, istihdam koşulu olarak (genellikle aşırı çok) fazla mesai zorunluluğu gibi diğer etik olmayan koşullar, bağlantılar yol ücretleri, ya da işten çıkarılma ya da sözleşme uzatma eksikliği hamilelik nedeniyle yanlış hesap. cinsiyet ayrımcılığı son şekli ve en kodları aykırı henüz yaygın bir uygulama gibi görünüyor. hastalık parası, tıbbi bakım ve çocuk bakımı alanında, kadınlar daha fazla bu tipik kodları kapsamına girmeyen olarak dezavantajlı. Daimi olmayan çalışanları da ücret bir disiplin cezası, yolsuzluk ve adam kayırma gibi yerleştirilmiş olması, sadece bir neden olmaksızın daha fazla sözel ve bazen fiziksel istismar, işten eğilimli bulundu. bu korkular ya da var olmayan sınırlıdır adresleme için hem sendikalar ve işçi komiteleri, caddeler temsil sözleşmeleri yenilenmemesi korkusu altında olan kadınlar ve şikayetler önlenebilir.

 
   STK'lar ve hareketleri Etik Ticaret Girişimi gibi tarafından etik ticaret savunma sonrasında üreticileri tarafından alınan olumlu adımlara rağmen, sorunlar istihdam eşitsizliklerin cinsiyete dayalı doğası adres kodları içinde kapsamlı sosyal bölümlerde her iki eksikliği ile dişi çiçek işçiler için devam sanayi ve mevcut yapanlara ilgili kodlarının düzgün bir şekilde uygulanması eksikliği. 2002 yılında geliştirilen bir teşvik yol ileri, Kenyalı çiçek çiftliklerde kötü çalışma koşullarını sürekli tepki olarak yerel sivil toplum örgütleri tarafından bir kampanya öncülük Kenyalı basında bir dizi makale ile yumurtlama oldu. Bu faaliyetler, yurtdışı pazarlarda sektörün itibarını hakkında endişe oluşturulan ve iş uygulamaları diyaloğa paydaşların bir dizi araya getiren sorumlu idi. A Yönlendirme Komitesi - Bahçıvanlık Etik İş Girişimi (Hebi) - Hükümet, sivil toplum kuruluşları ve / işveren ticaret derneklerinin üyelerinden oluşan bahçecilik sektöründe sosyal sorumluluk rehberlik kuruldu. 2003 yılında Hebi bir tüzel kişilik olarak tescil edildi ve sivil toplum örgütleri ve etik tüketici gruplarının trans-ulusal işbirlikleri yoluyla önemli bir ivme yol açmıştır çok paydaş yaklaşımı geliştirdi. Katılımcı sosyal denetim Hebi ayrılmaz bir fonksiyonudur. bu doğrultuda daha fazla girişimleri Kenyalı bahçecilik çalışanların cinsiyete dayalı ihtiyaçlarını içerir birine büyük ölçüde cinsiyet-tarafsız bir yaklaşım bugüne kadar neler yaptı dönüştürmek için gereklidir.

      

 


    çiçek siparişi