altın
Web Sitemizi nasıl buldunuz?
Videonun büyük hali için tıklayın.
1.  Kedi bakımı
2.  Kediler
3.  Setirek
4.  Çiçek Mezatı
5.  Toptan Çiçek Satışı
6.  Yeni Açılan tüneller
7.  Parlak Çiçek Tanıtım Videosu
8.  Buffalo - Aslan - Timsah
9.  Kurtlar vadisi filistin fragmanı
10.  İverson Show
Sincan’da Baharın Müjdecisi Laleler
Sincan’da Baharın Müjdecisi Laleler

Sincan'ı baharı müjdeleyen lalelerle süslemeye devam edeceklerini söyleyen Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna "Osmanlı'dan günümüze kalan ve Sincan'ımızın kültür değerlerinden biri olan laleyi vatandaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz" dedi.

Kasım ayında ekimi gerçekleşen lalelerin sarıdan kırmızıya, mordan beyaza her renkte çiçek açmaya başladığı, şehrin çeşitli noktalarında toprakla buluşan milyonlarca lale soğanının baharın gelmesiyle yapraklandığı ifade edildi. Şehrin estetiğine önem veren ve bu alanda önemli çalışmalar yapan Sincan Belediyesinin Sincan'ı çiçek bahçesine dönüştürdüğü kaydedilerek, "Sincan Belediyesi kasım ayında ilçe genelindeki park, bahçe, kavşak, refüj ve meydanlara 2 milyon lale soğanı dikmişti. Nisan ayına kadar toprak altında bekleyen laleler, yapraklanmaya ve çiçek açmaya başladı. Cinslerine göre farklı zamanlarda açan lalelerin 15-20 Nisan itibariyle tümünün açması ve bir ay boyunca Sincanlılara görsel şölen yaşatması bekleniyor" denildi.

Sincan Belediyesinin bugüne kadar 6 milyon laleyi toprakla buluşturduğu belirtilerek, bu yılda toplam 2 milyon lale ile Sincan'ın güzelliğine güzellik kattığı ifade edildi. Sincan'ın sembolü olan lalelerle süslemeye devam edeceklerini kaydeden Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna "Osmanlı'dan günümüze kalan ve Sincan'ımızın kültür değerlerinden biri olan laleyi vatandaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Vatandaşımızın laleye olan özlemini sona erdirdik. Büyük ilgi gören lalelerimiz vatandaşımızın da dikkat ve özverisi ile korunuyor. Şehrimizi vatandaşlarımızla birlikte güzelleştirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

Sincan daha zarif

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Selçukludan günümüze gelen lalenin kültürümüzdeki önemini anlattı. Tuna "Ecdadımız yaşadığı çevreyi güzelleştirmeye azami gayret göstermişler. Bunun için de yeşile büyük önem vermişlerdir. Bu çiçeklerden biri, belki de en çok değer verileni "lale" olmuştur. Bugün Sincan'ımızın da kültürel değerinin en güzel sembolü olan laleyi yaşatmak için çalışıyoruz. Her yıl şehrimizin dört bir yanına diktiğimiz laleler ile ilçemiz daha zarif ve güzel görünüyor. Vatandaşlarımızın da beğenisini toplayan laleler ilçemizi ziyaret edenlerin de ilgisini çekiyor. Baharın gelmesiyle belediye olarak kentimizin daha güzel görünmesi ve ilgi çekmesi adına çalışmalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.